Ekibimiz

Av.Şâdi Çarsancaklı

Kurucu Avukat

İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. Üniversite yılları ve sonrasında çeşitli fikir ve düşünce gruplarında/dergilerinde görev aldı, yazıları yayınlandı. Halen gerek mesleki gerekse sosyal alanda okumaya ve yazmaya devam etmektedir.

Çarsancaklı Hukuk Bürosu’nu 18.02.1988 tarihinde kurdu ve ceza hukuku alanında toplu suçlar, Ağır ceza, DGM yargılamalarındaki avukatlığı ile tanındı. İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi nezdinde yargılamalara katılan avukatlar arasında Türkiye’deki ilklerdendir.

Yirmi yılı aşkın süreli Bayrampaşa Belediyesindeki yönetici nitelikli Başkan Danışmanlığı, Şile Belediyesi’nde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ve daha birçok resmi ve özel nitelikli kurumlarda yaptığı danışmanlık ve avukatlık nedeniyle kurumsal danışmanlık konusundaki tarz ve yaklaşımları mesleğin ifasında özgün bir uygulama biçimi olarak ortaya çıkmıştır. Böylelikle önleyici/koruyucu avukatlık usulü kurucusu olduğu Çarsancaklı Hukuk Bürosunun kurumsal kimliği haline gelmiştir. Bu süreç halen gelişerek devam etmektedir.

1991 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği’ni kurdu. İstanbul Şubesi’nin kurucu başkanlığını yürütürken (1996-2000) yaptığı başarılı çalışmalarıyla diğer sivil toplum kuruluşlarına ve kanaat önderlerine örnek oldu.

Hukuk Devleti ve İnsan Hakları konusunda çalışmalarından ötürü “Avukatlık Dalında Yılın Hukukçusu” seçildi. İnsana verilen değer ve insan haklarını merkez alan başarılı faaliyetleri ulusal ve uluslararası basına yansıdı.

İçişleri Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları Kurumu ve çeşitli bakanlıklar ile birçok devlet ve özel üniversitelerde insan hakları uygulamaları ve Türkiye'de İnsan Hakları Tarihi konusunda ders ve konferanslar verdi. Mazlumder İnsan Hakları Okulu’nda insan hakları konusunda ders vermeye devam etmektedir.

2004-2007 yılları arasında Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanvekilliği ve Şube Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Hukukçular Derneği, Tüketiciler Birliği, Tüketici Hakları Merkezi ve Elazığlılar Derneği gibi kuruluşların aktif üyesi olarak görev aldı. Yaklaşık 24 bin üyesi ile dünyanın üçüncü büyük barosu olan İstanbul Barosu 2008 yılı seçimlerinde, Hukukun Üstünlüğü Platformu adına başkan adayı oldu.

Halen kurucu üyesi olduğu Yaran-ı Harput Derneği’nin başkanlık görevini ifa etmektedir.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Av.Muhammed Furkan Aktaş

Müşavirlik Departmanı Yöneticisi

Av.M.Furkan Aktaş ilk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı.

2005-2009 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesin'de lisans eğitimini aldı.

Avukatlık stajını Çarsancaklı Hukukta tamamlayarak 2010 yılında avukatlık ruhsatını aldı. Bu tarihten itibaren Çarsancaklı Hukuk bünyesinde Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Gümrük ve Kaçakçılık Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku alanlarında avukatlık faaliyetlerini yürütmektedir.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Av.Feyza Ece

Medeni Hukuk Departman Yöneticisi

İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı.

2007-2011 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi aldı.

Avukatlık stajını Çarsancaklı Hukuk Bürosu’nda tamamlayan Av. ECE, 2012 yılından itibaren Çarsancaklı Hukuk bünyesinde Aile, Kira, Kişiler ve Malpraktis Hukuku alanlarında avukatlık faaliyetlerini yürütmektedir. Çarsancaklı Hukuk Bürosu’nun işletme yönetiminden sorumludur.

Üsküdar Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı programı kapsamında Aile Hukuku dersleri vermiştir.

İstanbul Barosu’na kayıtlı olan Av. ECE, Yaran-ı Harput Derneği üyesidir.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Av.Neriman Sena Çarsancaklı

Av.Neriman Sena Çarsancaklı

Av.Hatice Kübra Polat

Av.Hatice Kübra Polat

Stj.Av.Emine Rüveyda Durgungül

Stj.Av.Emine Rüveyda Durgungül

Stj.Av.Elif Çarsancaklı

Stj.Av.Elif Çarsancaklı

Sibel Yılmaz

Yardımcı Personel

Uzun yıllar hizmet sektöründe temsil ve ağırlama alanlarında profesyonel olarak çalışmıştır. 2013 yılından beri Çarsancaklı Hukuk bünyesinde çalışmakta olup büro genel düzenini sağlama, temsil ve ağırlama görevlerini ifa etmektedir.